Sosyal Ağ Kullanıcılarının %65′i Mobil Cihazlarda Vakit Geçiriyor!

Akıllı cihazların ve mobil kullanıcı sayısının artması ile doğru orantılı olarak her gün daha fazla kişi internete girmek için mobil cihazlarını kullanıyor. Zira yapılan son bir araştırma sosyal ağlarda geçirilen zamanın %65′inin mobilden sağlandığını gösteriyor.

ComScore‘un sunduğu verilere göre internet kullanıcılarının yarısından fazlası fotoğraflara bakmak, harita uygulamalarını kullanmak, oyun oynamak, hava durumunu kontrol etmek ve sosyal medya hesaplarına erişmek için masaüstü bilgisayarlarından çok mobil cihazlarını kullanıyor.

Araştırmaya göre kullanıcıların %92′si fotoğraflara bakmak için mobil cihazlarından internete bağlanıyor. Bu da Instagram gibi fotoğraf uygulamalarının kullanım yoğunluğunu işaret ediyor. Trafik ve yön bilgilerini öğrenmek için mobil cihazlarından harita uygulamalarını kullanan kullanıcıların oranı ise %86′yı buluyor.

Oyunlar %78, hava durumu uygulamaları %69 gibi oranlara sahipken mobil cihazlarından sosyal ağlara bağlanan kullanıcıların oranı ise %65 gibi bir orana sahip. Bu da sosyal ağ kullanıcılarının yarısından çoğunun sosyal medya hesaplarına mobilden bağlandığını ortaya çıkıyor. Facebook ve Twitter gibi lider sosyal medya kanallarının bu yüzden mobile her geçen dönem daha fazla yatırım yapması şaşırtıcı değil.

Diğer yandan perakende, eğlence haberleri, iş dünyası/finans, haberler, sağlık bilgileri ve portallara erişimde masaüstü bilgisayarlar daha baskın durumda. Diğer bir deyişle internet kullanıcılarının büyük çoğunluğu bu aktiviteler için masa başında internette vakit geçirmeyi daha çok tercih ediyor.

Posted on 28 October 2013 in Genel

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top